19 квітня, напередодні Великодня, відбувся масштабний обмін полоненими між Україною та Росією. Як повідомив президент Володимир Зеленський та Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, з полону було звільнено 277 українських захисників.
Деталі обміну
Під час обміну вдалося визволити 246 військовослужбовців, ще 31 особу — поза межами домовленостей. Серед звільнених є представники різних родів військ:
- Збройних сил України
- Національної гвардії
- Державної прикордонної служби
- Держспецтранспорту
- Морської піхоти
- Десантно-штурмових військ
- Територіальної оборони
- Сил безпілотних систем
Більшість звільнених захисників обороняли Маріуполь, Донеччину, Херсонщину, Запоріжжя та Луганщину.
Хто повернувся додому
У Координаційному штабі наголосили, що серед тих, хто повернувся, переважає молодь після 2000 року народження. Своїх рідних знову побачить і жінка-військовослужбовиця, яка перебувала в полоні понад два роки — з травня 2022 року.
Подальші дії та допомога звільненим
Усім звільненим нададуть необхідну медичну допомогу, а також виплатять грошове забезпечення за весь період перебування в полоні та одноразову матеріальну допомогу.
Статистика обмінів
Обмін 19 квітня став четвертим у 2025 році та 63-м загалом від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Згідно з офіційними даними, від лютого 2022 року вдалося звільнити вже 4 552 українців — як військових, так і цивільних. Позаплановими заходами також було повернуто додому 529 осіб.
Великодній обмін став важливим символом віри й надії для сотень українських родин, які нарешті дочекалися повернення своїх рідних додому.