Ризик катастрофи. Російські загарбники створюють на загарбаних територіях Херсонської області умови для спалаху смертельної сибірської виразки, ховаючи інфіковані туші тварин без спалювання.
Спецслужби б’ють на сполох. Про небезпеку 23 червня повідомило в Telegram Головне управління розвідки.
Поховання здійснюють просто в землю поблизу автошляхів та житлових масивів. Окремі небезпечні зони виявлено менш ніж за кілометр від домівок людей.
“Такі місця не мають належного захисту, там просідає земля, і їх майже не доглядають.Деякі з них розташовані в місцях із високими ґрунтовими водами, через що інфекція може поширюватися. Вона може залишатися в ґрунті багато років”, — повідомляють в ГУР.
Загалом виявлено до пів сотні подібних об’єктів. Особливу біологічну небезпеку наразі становлять близько десяти могильників біля Залізного Порту, Скадовська та Асканії-Нової.
Це загрожує людям. Існує колосальний ризик масового зараження здорової худоби та місцевих ґрунтів. Крім того, українська розвідка прогнозує масштабні маніпуляції з боку Кремля.
“Не виключено, що Росія може використати скотомогильники для проведення підривної операції під чужим прапором”, яка передбачатиме не лише можливе пошкодження цих місць, а й використання ситуації для інформаційної пропаганди ― наприклад, звинувачення України у виготовленні або застосуванні так званої “біологічної” зброї”, повідомили в ГУР.
Паралельно фіксуються інші порушення. Раніше у ЦНС заявляли про примус дорослого населення до отримання документів РФ і залучення українських дітей до пропагандистських заходів.






