Суспільство

Понад 20 громад на Житомирщині розірвали зв’язки з Московським патріархатом і приєдналися до ПЦУ

За останні два роки на Житомирщині 22 релігійні громади офіційно перейшли до Православної церкви України, остаточно розірвавши духовну залежність від Російської православної церкви. Водночас майже 600 громад регіону досі залишаються у підпорядкуванні московського патріархату, порушуючи вимоги чинного законодавства.

Про динаміку переходів повідомили в Житомирській обласній військовій адміністрації. Згідно з даними, упродовж 2024 року до ПЦУ приєдналися 20 громад, ще дві — у 2025-му. Зокрема, серед останніх — парафії сіл Ксаверів і Недашки, що входять до складу Малинської територіальної громади.

Однак, попри ці кроки, ситуація на рівні області загалом залишається незмінною — понад 90% релігійних громад, які раніше входили до УПЦ МП, досі не здійснили перереєстрацію. За інформацією ОВА, 584 громади продовжують діяти у юрисдикції московського патріархату, ігноруючи закон, що передбачає заборону організацій, пов’язаних з державою-агресором.

Нагадаємо, що відповідний закон набув чинності в серпні 2024 року. Відтоді громадам надали дев’ять місяців на добровільне приведення своїх статутів у відповідність до вимог — зокрема, на розрив зв’язків з центрами впливу в Росії. Термін дії норми закінчується вже найближчим часом.

Попри повномасштабну війну, активні бойові дії та численні факти колабораціонізму з боку представників УПЦ МП, більшість громад продовжують діяльність у складі церкви, яка формально не пориває з Москвою. У Житомирській області ситуація залишається показовою в контексті національного спротиву впливу російської пропаганди на релігійну сферу.

Влада сподівається на посилення контролю за дотриманням закону та подальше добровільне або примусове перереєстрування релігійних громад у межах національного курсу на духовну незалежність.

Поділитися:
Показати коментарі (0)
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *