Суспільство

Кароль Навроцький – новий президент Польщі: які наслідки для відносин із Україною?

Польща обрала нового главу держави — президентом став Кароль Навроцький, який неодноразово відзначався жорсткою риторикою щодо України. Він здобув перемогу на виборах, спираючись на підтримку партії «Право і справедливість», і вже встиг задекларувати чітку позицію стосовно євроатлантичних прагнень нашої країни.

Ще під час виборчої кампанії Навроцький публічно заявляв, що не допустить вступу України до НАТО до того часу, поки Київ, за його словами, не вирішить питання Волинської трагедії та не забезпечить ексгумацію жертв тих подій. На зустрічах із виборцями він підкреслював — польські інтереси для нього стоять на першому місці, а дискусії про євроатлантичну інтеграцію України вважає безглуздими.

За словами Навроцького, членство України в НАТО загрожує втягненням у війну всього Північноатлантичного альянсу. Тому він і надалі буде дотримуватись твердої позиції, що без вирішення історичних суперечностей між країнами рух у напрямку НАТО неможливий.

Новообраний президент також критикував нинішній уряд Польщі — зокрема, через міграційну політику та тісну співпрацю з Києвом. Навроцький заявляє, що категорично виступає проти відправки польських військових до України і вважає дії української влади несправедливими стосовно Польщі.

Попри таку риторику, Кароль Навроцький визнає відповідальність Росії за війну, але водночас неодноразово засуджував політику західних лідерів і критикував ідею створення єдиної європейської армії. Крім того, він негативно ставиться до передачі національних компетенцій у сферах фермерства, лісів та освіти на рівень ЄС. Одного разу він навіть заявив, що не підписуватиме жодних документів, які б сприяли створенню з Європи «парадержави».

Нагадаємо, 2 червня стали відомі офіційні результати президентських виборів у Польщі — Кароль Навроцький переміг із незначною перевагою, пообіцявши виборцям курс на захист національних інтересів і жорсткішу політику щодо відносин із Україною та Європейським Союзом.

Поділитися:
Показати коментарі (0)
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *